خانه / عمومی / یک هزار و ۲۰۰ مرکز نگهداری و توانبخشی معلولان در کشور فعال هستند

یک هزار و ۲۰۰ مرکز نگهداری و توانبخشی معلولان در کشور فعال هستند

راک- قائم‌ مقام رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: در حال حاضر یک هزار و ۲۰۰ مرکز نگهداری و توانبخشی معلولان در کشور فعالیت دارند که به ۱۱۰ هزار معلول خدمات می دهند.

به نقل از بهزیستی استان مرکزی، پهبد پورشبانان اظهار داشت: در کشور یک هزار و ۲۰۰ مرکز نگهداری و توانبخشی معلولان راه اندازی شده که به ۱۱۰ هزار معلول خدمات ارائه می دهد.

وی افزود: ۹۵ درصد مراکز توانبخشی در کشور غیر دولتی اداره می شوند و بهزیستی با شرکای اجتماعی خود که از خیران هستند به ارائه خدمات و فعالیت اجتماعی می پردازد.

قائم‌ مقام رئیس سازمان بهزیستی کشور بیان کرد: طی سال های اخیر تجهیزات کمی و کیفی مراکز توانبخشی وخدماتی و نگهداری معلولان در کشور با رشد و افزایش مطلوبی همراه بوده است.

پورشبانان خاطرنشان ساخت: توان‏بخشی و توانمندسازی معلولین و جامعه هدف با محوریت جامعه به ویژه خانواده از اولویت‎های سازمان بهزیستی است که می‎طلبد راهبردهای این حوزه با جدیت پیگیری شود.

قائم‌ مقام رئیس سازمان بهزیستی کشور طی سفر خود به استان مرکزی، از مرکز نگهداری معلولین ذهنی دختر و پسر سمانه دودهک دلیجان و فاز دوم این مرکز، بازدید و همچنین مرکز نگهداری معلولان ذهنی ثامن‌الحجج شهرستان خمین را افتتاح کرد.

گفتنی است مرکز نگهداری معلولان ذهنی ثامن‌الحجج شهرستان خمین با زیربنای ۷۰۰ مترمربع و ظرفیت نگهداری ۵۰ معلول با کمک خیران ساخته‌ شده و با آغاز به کار این مرکز برای ۱۲ مددکار، پزشک، گفتار درمان، روان‌شناس، کار درمان پرستار و آشپز شغل ایجاد شده است.

درباره ی تحریریه

همچنین ببینید

رای یک دختر رای ‌اولی در شیراز که دست ندارد

از جاذبه‌های این دوره از انتخابات حضور دختر رای اولی است که به دلیل معلولیت …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.